Radio chińczyk z Androidem - problem z zasięgiem radia oraz mikrofonem

Wszystko, co związane z użytkowaniem systemu R-LINK 2, nagłośnieniem, alternatywnym sprzętem car-audio w Kadjarze oraz ogólnie systemami i elektroniką.
PshemoL
Posty: 1
Rejestracja: 2 lip 23, 21:47
Rocznik: 2017
Wersja: SL ADVENTURE

Radio chińczyk z Androidem - problem z zasięgiem radia oraz mikrofonem

Post autor: PshemoL »

Witam wszystkich.

Jestem użytkownikiem od ponad roku białego Kadjar 1.2 TCE.

Zgodnie z informacją na wstępie, że jest to miejsce na pierwszy post, więc...
Mam problem z Autkiem a dokładnie z jego radiem. Seryjnie miałem radio VISTEON 281152889R R013-HFE ale pragnąc powiększyć ekran wymieniłem je na "chińczyka" z androidem i zaczęła się moja przygoda... (niestety radia już nie mogę zwrócić).
Mieszkam w śląsko-zagłębiowskiej metropolii a mimo to, nawet najpopularniejsze stacje radiowe mają zakłócenia podczas odbioru. Czy któryś z kolegów miał podobny problem i sobie z nim poradził? Stosowałem już kilka wzmacniaczy antenowych i nic... Straciłem nadzieję, że da się to jakoś opanować...
Problem nr 2 z tym radyjkiem to mikrofon. Jest tragiczny i nie da się podczas jazdy prowadzić normalnie rozmów. Ewidentnie jest to wina jakiejś funkcji noise canceling, ponieważ na postoju nie ma problemów z rozmową (jednak nie jestem w stanie jej odnaleźć). Podczas ruchu, gdy zaczyna się szum za oknem, mikrofon ucina słowa i zdania. Wpadłem na pomysł (dzięki google), żeby się podłączyć do mikrofonu fabrycznego (w podsufitce) ale niestety nie mogę zlokalizować kabli w kostce ISO odpowiedzialnych za łączność z mikrofonem. Może tutaj też któryś kolegów pomoże?

Przepraszam, że tak na starcie od razu z problemami, ale nie mam już siły i pomysłu jak sobie z w/w problemami poradzić.

Szerokości! :)
ODPOWIEDZ