R-LINK 2 aktualizacja 3.3.16.960 do Renault Kadjar

Wszystko, co związane z użytkowaniem systemu R-LINK 2, nagłośnieniem, alternatywnym sprzętem car-audio w Kadjarze oraz ogólnie systemami i elektroniką.
Bolo
Posty: 75
Rejestracja: 12 gru 21, 15:42
Rocznik: 2016
Wersja: LIFE
Silnik:

Post autor: Bolo »

Miałem 2.2. i coś tam. Renault chciało mi uaktualnić w serwisie za kasę, cena od 200 zł do 700 zł w zależności od serwisu z małym ale - aktualizację robię na własną odpowiedzialność, tzn biorą kasę i za nic nie odpowiadają (teoretycznie można uwalić R-linka). Stwierdziłem, że skoro mają mi uwalić radio za kasę to mogę spróbować sam, kupiłem plik (odpowiedni do wersji) i po 15n minutach miałem wersję 3.3. coś tam. Uwaga: traci się rozpoznawanie głosowe i przesuwają się linie kamery, do zrobienia w kolejne 15 minut jak ktoś ogarnia program ddt4all.
AndroidAuto działa bezproblemowo, po kablu.
wilan
Posty: 3
Rejestracja: 4 sie 23, 13:03
Rocznik: 2022
Wersja: INTENS
Silnik:

Post autor: wilan »

Renault chciało Ci podnieść za kasę do wersji 7 lub wyższej a to już inna para kaloszy. Ryzyko większe i trudność roboty inna, bo trzeba podnieść też MICOM a to się robi tylko online.
Bolo
Posty: 75
Rejestracja: 12 gru 21, 15:42
Rocznik: 2016
Wersja: LIFE
Silnik:

Post autor: Bolo »

Ryzyko dla autoryzowanego serwisu żartujesz albo mają wiedze albo nie, o sprzęcie nie pisze bo mają.
p.jab
Posty: 1
Rejestracja: 11 paź 23, 12:25
Rocznik: 2016
Wersja: LIFE
Silnik:

Post autor: p.jab »

admin pisze: 2 cze 20, 10:55 No to zależy od rocznika Kadjara. Jeśli wersja R-LINK jest za niska, to nie można niestety korzystać z Android Auto i Apple Carplay. Wtedy tylko wymiana...
startowałem z wersji 2.2.19.300 z małego radia. zrobiłem aktualizację wg instrukcji nabytej na allegro do wersji 3.3.16.x - udało się włączyć android auto :) które na prawdę pięknie działa
admin
Administrator
Posty: 156
Rejestracja: 10 gru 18, 13:21
Rocznik: 2017
Wersja: S-EDITION
Silnik:

Post autor: admin »

@p.jab tak, to sie zmienilo ostatnimi czasy, choc na poczatku trzeba bylo wymieniac jakis caly modul. Rozumiem, ze aktualizacja normalnie przez pendrive podlaczony do usb, a nie tam jakies kable?
Bolo
Posty: 75
Rejestracja: 12 gru 21, 15:42
Rocznik: 2016
Wersja: LIFE
Silnik:

Post autor: Bolo »

p.jab pisze: 11 paź 23, 13:00
admin pisze: 2 cze 20, 10:55 No to zależy od rocznika Kadjara. Jeśli wersja R-LINK jest za niska, to nie można niestety korzystać z Android Auto i Apple Carplay. Wtedy tylko wymiana...
startowałem z wersji 2.2.19.300 z małego radia. zrobiłem aktualizację wg instrukcji nabytej na allegro do wersji 3.3.16.x - udało się włączyć android auto :) które na prawdę pięknie działa
Też tak zrobiłem ale, jest duża szansa, że prędzej czy później padnie system. Zaczyna się od chwilowych włączeń ekranu, robi się czarny, aż w pewnym momencie nie można już uruchomić auta. Problem jest taki, że plik który można nabyć na różnych portalach nie jest przeznaczony do Kadjara, z tego co doczytałem jest do Talizmana. Ktoś powie i tu rlink i tam rlink ale coś jest na rzeczy.
Jedynym ratunkiem jest powrót do wersji 2.2 i wgranie wszystkich aktualizacji po kolei aż do 9.0. Na wszelki wypadek tak zrobiłem, koszt praktycznie żaden, oczywiście prywatnie. Można również zmienić wyświetlacz i radio na poliftowe,
Bolo
Posty: 75
Rejestracja: 12 gru 21, 15:42
Rocznik: 2016
Wersja: LIFE
Silnik:

Post autor: Bolo »

admin pisze: 11 paź 23, 16:07 @p.jab tak, to sie zmienilo ostatnimi czasy, choc na poczatku trzeba bylo wymieniac jakis caly modul. Rozumiem, ze aktualizacja normalnie przez pendrive podlaczony do usb, a nie tam jakies kable?
Moduł usb trzeba wymień przy uruchomieniu car play , czy jakoś tak, chodzi o podłączenie IPhone.
Yassau
Posty: 1
Rejestracja: 13 mar 24, 18:10
Rocznik: 2017
Wersja: INTENS
Silnik: 1.3 TCe

Post autor: Yassau »

Witam
mam Kadjar z 2017 z systemem 2.2.19.300 wersja 4992
Czy pomożecie mi dokonać aktualizacji i aktywować AA z Mapami ?
Bolo
Posty: 75
Rejestracja: 12 gru 21, 15:42
Rocznik: 2016
Wersja: LIFE
Silnik:

Post autor: Bolo »

Jaki rejon Polski?
BIMER
Posty: 5
Rejestracja: 17 mar 24, 12:38
Rocznik: 2019
Wersja: BLACK EDITION
Silnik: 1.75 dci 150KM

Post autor: BIMER »

W którym miejscu sprawdzacie wersję radia i to czy można je zaktualizować ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post