Usterka elektryczna ZAGROŻENIE - co to za błąd w Renault Kadjar

Wszystko związane z diagnostyką, diagnozowaniem błędów i kodowaniem naszych Kadjarów. Błędy, kody błędów, interfejsy, programy, pytania, poradniki, opisy.
dj_pietras
Posty: 2
Rejestracja: 14 gru 22, 21:21
Rocznik: 2015
Wersja: BUSINESS
Silnik:

Post autor: dj_pietras »

Usterka elektryczna ZAGROŻENIE - co to za błąd w Renault Kadjar - usterka_elektr_zagrozenie.jpg
Usterka elektryczna ZAGROŻENIE - co to za błąd w Renault Kadjar - usterka_elektr_zagrozenie.jpg (29.81 KiB) Przejrzano 1781 razy

Od jakiegoś czasu mam problem z usterką elektryczną. Wyskakuje dosłownie na sekundę komunikat "Usterka elektr. ZAGROŻENIE", zapala się również na sekundę kontrolka akumulatora, po czym wszystko wraca do normy. Błąd wyskakuje kilka lub kilkanascie razy dziennie i zawsze dosłownie na sekundę. Wymieniony akumulator i alternator. Spotkał się ktoś z takim problemem?
dj_pietras
Posty: 2
Rejestracja: 14 gru 22, 21:21
Rocznik: 2015
Wersja: BUSINESS
Silnik:

Post autor: dj_pietras »

Usterka usunięta, w moim przypadku była to instalacja elektryczna. Problem podobno był ze stanem przewodów i puszki pod nadkolem(nie wiem od czego 6 bezpieczników i 2 przekaźniki) wyczyszczone wymienione najgorsze przewody i na ten moment błąd nie wyskakuje.
koki
Posty: 2
Rejestracja: 22 sie 23, 13:40
Rocznik: 2016
Wersja: INTENS
Silnik:

Post autor: koki »

cześć, mogę prosić o konkret, od kilku dni mam podobnie.
admin
Administrator
Posty: 156
Rejestracja: 10 gru 18, 13:21
Rocznik: 2017
Wersja: S-EDITION
Silnik:

Post autor: admin »

Niestety jest to zwarcie w jakimś module. Moduł do wymiany. Polecam udać się do autoryzowanego serwisu.
koki
Posty: 2
Rejestracja: 22 sie 23, 13:40
Rocznik: 2016
Wersja: INTENS
Silnik:

Post autor: koki »

dj_pietras: dzięki za podpowiedź.
problem u mnie też załatwiony, wystarczyło wymienić 2 przewody (czerwone) i działa ponad pół roku bezbłędnie.
Kuba
Posty: 11
Rejestracja: 9 paź 23, 11:44
Rocznik: 2019
Wersja: INTENS
Silnik:

Post autor: Kuba »

Witajcie, a które przewody chodziło ? Może macie zdjęcia dla potomnych gdyby ktoś miał podobny problem ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post