[1.5 dCi 110KM 2017] Branie oleju

Wszystko, co dotyczy tematu silnika w Renault Kadjar. LPG, wymiana oleju, spalanie, wymiana rozrządu, przepływomierz, turbina, pompa paliwa, wtryskiwacze etc.
admin
Administrator
Posty: 156
Rejestracja: 10 gru 18, 13:21
Rocznik: 2017
Wersja: S-EDITION
Silnik:

Post autor: admin »

Jeden z pierwszym moich tematów na tym forum i niestety nie będą to łatwe tematy dla Renault.
Otóż najwyraźniej mój Kadjar 1.5 dCi 110KM z 2017 roku (pierwsza rejestracja 2018) bierze olej.
Fabrycznie zalane 5W30 znika w tempie około 1 litra na 6000-7000 km, co uważam za wynik tragiczny,
bo ostatnim autem, które pożerało olej w takiej ilości była Toyota Corola 1.3 XLi z 1993 roku...
rafaltce
Posty: 31
Rejestracja: 1 mar 19, 18:20
Rocznik: 0
Wersja: *WYBIERZ WERSJĘ*
Silnik:

Post autor: rafaltce »

Nie jest to mało, ale pewnie za mało żeby Renault się pochyliło nad takim zużyciem. Oby nie było więcej. Może warto zagłosić w ASO. Sam mam 1.2 Tce i na obecną chwilę nie zauważam zużycia oleju.
admin
Administrator
Posty: 156
Rejestracja: 10 gru 18, 13:21
Rocznik: 2017
Wersja: S-EDITION
Silnik:

Post autor: admin »

No przegląd będzie grany jakoś przełom czerwca i lipca to na pewno im to wygarnę, ale podejrzewam, że w książce może być nawet 1 litr na 1000 km.
Już oni pewnie zadbali o to, żeby umyć rączki... prawie jak u Fiata.
walduś
Posty: 5
Rejestracja: 16 lis 19, 20:31
Rocznik: 0
Wersja: *WYBIERZ WERSJĘ*
Silnik:

Post autor: walduś »

pytanie. jaki ma przebieg i co ile km wymieniany olej?
admin
Administrator
Posty: 156
Rejestracja: 10 gru 18, 13:21
Rocznik: 2017
Wersja: S-EDITION
Silnik:

Post autor: admin »

Olej byl fabryczny. Wymiana nastapila dopiero po 2 latach!
tremens44
Posty: 16
Rejestracja: 25 gru 19, 18:49
Rocznik: 0
Wersja: *WYBIERZ WERSJĘ*
Silnik:

Post autor: tremens44 »

Hmmm . Kiedyś może bym się przerażał taką ilością zużycia oleju przez silnik ale obecnie nie. Współczesne silniki ( np Volkswagena) też mają branie oleju wręcz zaprogramowane przez producenta. Mój brat pracuje prawie dwadzieścia lat w volkswagen i mnie w tym uświadomił. Myślę że renault także poszedł tą drogą. Olej silnikowy służy również do smarowania zaworów jak i smarowania cylindrów . Jednocześnie uszczelnia i schładza owe elementy. Olej może jak najbardziej dostawać się do komory spalania w cylindrze co przyczynia się do jego zużycia. Dzisiaj tak jak napisano wcześniej silnik może zuzywac nawet 1 litr oleju na 1000 kilometrów i nie świadczy to o jego niesprawnosci tylko o prawidłowym zabezpieczeniu opisanych przeze mnie wcześniej elementów silnika. Oprócz Renault Kadjar mam jeszcze Mitsubishi Outlander 2400 cm benzyna i ten drugi silnik bardzo lubi olej. Wszystko zależy od tego jak styl jazdy prowadzę. Czym bardziej obciążam silnik tzn mam ciężką nogę tym więcej oleju mi bierze na 1000 kilometrów. Pozdrawiam
tremens44
Posty: 16
Rejestracja: 25 gru 19, 18:49
Rocznik: 0
Wersja: *WYBIERZ WERSJĘ*
Silnik:

Post autor: tremens44 »

Jest tylko jeden znany mi sposób na zmniejszenie zużycia oleju przez silnik. Mianowicie należy wlać olej o trochę większej gęstości. Jeżeli masz zalany 5W30 proponuje 5W40 lub nawet 10W40. Gwarantuję że silnikowi nie zaszkodzi. Twojej kieszeni na pewno pomoże
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post