Renault Kadjar 1.2 TCe szarpie na 3 i 4 biegu. Nowe oprogramowanie sterownika nie pomogło. Ma ktoś podobnie?

Wszystko, co dotyczy tematu silnika w Renault Kadjar. LPG, wymiana oleju, spalanie, wymiana rozrządu, przepływomierz, turbina, pompa paliwa, wtryskiwacze etc.
walduś
Posty: 5
Rejestracja: 16 lis 19, 20:31
Rocznik: 0
Wersja: *WYBIERZ WERSJĘ*
Silnik:

Post autor: walduś »

przy tej prędkości obrotowej silnika może to być również start turbo.
rafaltce
Posty: 31
Rejestracja: 1 mar 19, 18:20
Rocznik: 0
Wersja: *WYBIERZ WERSJĘ*
Silnik:

Post autor: rafaltce »

Przypadłość szarpania występuje od nowości. Za kilka miesięcy będę miał przegląd na 30000 km i jestem umówiony, że zostawię go na noc aby mogli zobaczyć jak to wygląda. Dam znać czy coś stwierdzą. :lol:
tremens44
Posty: 16
Rejestracja: 25 gru 19, 18:49
Rocznik: 0
Wersja: *WYBIERZ WERSJĘ*
Silnik:

Post autor: tremens44 »

Hej
Co tam powiedzieli w serwisie?
rafaltce
Posty: 31
Rejestracja: 1 mar 19, 18:20
Rocznik: 0
Wersja: *WYBIERZ WERSJĘ*
Silnik:

Post autor: rafaltce »

W marcu byłem na serwisie. Niby zdejmowali kolektor dolotowy i czyścili zawory. Efekt raczej mizerny. Może jest nieco rzwawszy. Szarpanie trochę mniejsze. Oczekiwałbym jednak płynniejszej jazdy. Pozostaje się przyzwyczaić do tego. :D
Wojtek
Posty: 3
Rejestracja: 19 sie 20, 18:10
Rocznik: 2018
Wersja: S-EDITION
Silnik:

Post autor: Wojtek »

Witam, mam podobny problem.najcześciej przy ok.2tys obr. przy chęci utrzymania ich i płynnej jazdy lub wolnego przyspieszania auto szarpie.Takie niby dławienie,skaczą obroty,żadnych kontrolek.
Na przeglądzie po 2 roku zgłosiłem ale nic nie znaleźli.Mam zamiar jeszcze raz go na to wstawić,bo widzę że to nie jest incydent tylko u mnie.
jasiuole
Posty: 2
Rejestracja: 25 sie 20, 16:15
Rocznik: 2019
Wersja: S-EDITION
Silnik:

Post autor: jasiuole »

Witam .
Mam ten sam problem jak opisał Wojtek . W ASO wymyślili, że to wina przepustnicy , czekam na część . Wymiana pojutrze . Ciekawe czy ktoś już usunął tą usterkę ?
jasiuole
Posty: 2
Rejestracja: 25 sie 20, 16:15
Rocznik: 2019
Wersja: S-EDITION
Silnik:

Post autor: jasiuole »

Kolektor wymienili i lipa . Znów wizyta w ASO ADD wrocław ale juz zaczynają sie robić nieprzyjemni .
Luk.Kadjar19
Posty: 1
Rejestracja: 5 lut 24, 16:43
Rocznik: 2019
Wersja: INTENS
Silnik: 1.3 TCe

Post autor: Luk.Kadjar19 »

Hej,czy ktoś zna już rozwiązanie tej zagadki z szarpaniem/dławieniem na rozgrzanym w zakresie 1500-2000?
Kolasa
Posty: 5
Rejestracja: 8 sty 24, 17:45
Rocznik: 2022
Wersja: INTENS
Silnik: 1,3 tce

Post autor: Kolasa »

Miałem taki silnik w megane, musiałem się przyzwyczaić, nic nie pomagało. Każdy mechanik miał swoja diagnozę, i nic nie wychodziło. Ten silnik nie lubi krótkich tras, zbiera się nagar.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post