Renault Kadjar 1.2 TCe szarpie na 3 i 4 biegu. Nowe oprogramowanie sterownika nie pomogło. Ma ktoś podobnie?

Wszystko, co dotyczy tematu silnika w Renault Kadjar. LPG, wymiana oleju, spalanie, wymiana rozrządu, przepływomierz, turbina, pompa paliwa, wtryskiwacze etc.
rafaltce
Posty: 31
Rejestracja: 1 mar 19, 18:20
Rocznik: 0
Wersja: *WYBIERZ WERSJĘ*
Silnik:

Post autor: rafaltce »

Witam

Od czasu wyjazdu z salonu Kadjar z silnikiem 1.2 TCe lekko poszarpuje przy jeździe z stałą prędkością na 3 i 4 biegu w zakresie obrotów silnika około 1600-2000. Próbowałem zgłaszać to w serwisie. Wgrano nowe oprogramowanie sterownika, lecz nic to nie pomogło. Ma ktoś jeszcze podobne objawy?

Pozdr.
admin
Administrator
Posty: 156
Rejestracja: 10 gru 18, 13:21
Rocznik: 2017
Wersja: S-EDITION
Silnik:

Post autor: admin »

Czesc. Ile masz przejechane? Ja co prawda mam 1.5 dCi, ale tez mam problemy ze skrzynia.
Opisze to w innym temacie, bo to dosc ciekawa sprawa, ktora wg serwisu nie wystepuje i dopoki
mi skrzynia nie padnie zupelnie, to nie ma podstaw do reklamacji :)
rafaltce
Posty: 31
Rejestracja: 1 mar 19, 18:20
Rocznik: 0
Wersja: *WYBIERZ WERSJĘ*
Silnik:

Post autor: rafaltce »

Obecnie mam przejechane niecałe 7000 km. To szarpanie raczej nie ma nic wspólnego z skrzynią biegów. Szkrzynia to wydaje u mnie dziwne dźwięki, trochę jak w starym Polonezie.
admin
Administrator
Posty: 156
Rejestracja: 10 gru 18, 13:21
Rocznik: 2017
Wersja: S-EDITION
Silnik:

Post autor: admin »

Powiem krótko - męcz ich na gwarancji, niech poprawiają.
rafaltce
Posty: 31
Rejestracja: 1 mar 19, 18:20
Rocznik: 0
Wersja: *WYBIERZ WERSJĘ*
Silnik:

Post autor: rafaltce »

W maju jestem umówiony do nich na pierwszą wymianę oleju. Mają zobaczyć co z tym szarpaniem.
admin
Administrator
Posty: 156
Rejestracja: 10 gru 18, 13:21
Rocznik: 2017
Wersja: S-EDITION
Silnik:

Post autor: admin »

Świetnie. To dawaj znać. A który serwis?
rafaltce
Posty: 31
Rejestracja: 1 mar 19, 18:20
Rocznik: 0
Wersja: *WYBIERZ WERSJĘ*
Silnik:

Post autor: rafaltce »

AMS Chróścicki Siedlce. To szarpianie juz zgłaszałem 4 miesiące temu. Wgrali nowe oprogramowanie i nic to nie dało. Gdzieś czytałem na forum Megane, że w lutym wyszło nowe oprogramowanie do tego silnika i pomaga. Może i dla mnie pomoże? :D
rafaltce
Posty: 31
Rejestracja: 1 mar 19, 18:20
Rocznik: 0
Wersja: *WYBIERZ WERSJĘ*
Silnik:

Post autor: rafaltce »

Po aktualizacji oprogramowania raczej nic się nie zmieniło. Szarpanie pozostało ale odczuwalne najbardziej na lekko ciepłym silniku przy niskich obrotach.
admin
Administrator
Posty: 156
Rejestracja: 10 gru 18, 13:21
Rocznik: 2017
Wersja: S-EDITION
Silnik:

Post autor: admin »

Czyl wyglada na to, ze to niestety mechanika...
walduś
Posty: 5
Rejestracja: 16 lis 19, 20:31
Rocznik: 0
Wersja: *WYBIERZ WERSJĘ*
Silnik:

Post autor: walduś »

miałem podobny objaw w koleos 2,0 dci i okazało się że występowało to na włączonej klimie w tryb auto w chwili kiedy startował wentylator i sprężarka. pomogło wyczyszczenie egr i zaślepka problem odszedł w niepamięć.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post