Renault Kadjar Aktualizacja mapy TomTom za darmo?

Wszystko, co związane z użytkowaniem systemu R-LINK 2, nagłośnieniem, alternatywnym sprzętem car-audio w Kadjarze oraz ogólnie systemami i elektroniką.
OldDiver
Posty: 22
Rejestracja: 11 paź 21, 13:21
Rocznik: 2016
Wersja: LIFE
Silnik:

Post autor: OldDiver »

Czy spotkaliście / słyszeliście o możliwości bezpłatnego pobrania aktualnej mapy do nawigacji. Kadjar 2016 system 2.2.18.590.
Na FB natknąłem się na grupę o Kadjarze i tam ktoś omawiał taki myk - ściągnięcie spakowanego pliku, rozpakowanie go na pena, wsadzenie do auta i ... gotowe. :shock:
Faustus
Posty: 41
Rejestracja: 17 paź 20, 14:03
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 2019
Wersja: INTENS
Silnik:

Post autor: Faustus »

Nie słyszałem o takim "sposobie". Z tego co wiem od przedstawiciela multimediów Renault, to aktualizacja map w R-Link 2 ma być dostępna po 20 października. Choć mogę korzystać z map Google'a (Android Auto), to czekam na nowe mapy (z radarami) od późnej jesieni zeszłego roku (subskrypcję mam do X.2022 r.). Z tego co pamiętam, to moja wersja oprogramowania nosi chyba nr 8.XXXXX. Aktualizację zrobiłem przed wakacjami. Ostatnia mapa nie uwzględnia np. POW a moje mapy w Scenicu z września 2020 r. pokazują nawet dostępność tunelu POW na Ursynowie, który do tej pory z koszmarnym obsuwem nie został oddany do użytku...
WSylwek
Posty: 21
Rejestracja: 12 gru 20, 23:08
Rocznik: 2020
Wersja: LIFE
Silnik:

Post autor: WSylwek »

Też rozmawiałem z Renault od multimediów a potem nawet dostałem od niego maila że aktualizacja map do r-link2 ma byś dostępna na przełomie Paździenik-Listopad, ale chyba coś nie tak im idzie bo do dziś nie ma tej aktualizacji. 😁
OldDiver
Posty: 22
Rejestracja: 11 paź 21, 13:21
Rocznik: 2016
Wersja: LIFE
Silnik:

Post autor: OldDiver »

Pozwolę sobie przypomnieć że pisałem o bezpłatnej aktualizacji i uzupełnię ... spoza systemu Renault. Dotarłem do ofert aktualizacji map na znanym portalu handlowym. Sprowadza się to do aktualizacji systemu i ściągniecie na pena plików instalacyjnych. Podobno to działa ... ale czy ktoś w Was to już robił ?
Faustus
Posty: 41
Rejestracja: 17 paź 20, 14:03
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 2019
Wersja: INTENS
Silnik:

Post autor: Faustus »

Po raz kolejny Renault przesunęło aktualizację map do R-Link 2 na czas nieokreślony. Jadą ostro po bandzie.
WSylwek
Posty: 21
Rejestracja: 12 gru 20, 23:08
Rocznik: 2020
Wersja: LIFE
Silnik:

Post autor: WSylwek »

Jak kupujesz obiecują Ci wszystko a potem okazuje się że są to tylko "OBIECANKI CACANKI" i pokazują 🖕. Takie jest podejście koncernu Renault do swojego klijenta, jak do remontów tak i do oprogramowania.
,
Faustus
Posty: 41
Rejestracja: 17 paź 20, 14:03
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 2019
Wersja: INTENS
Silnik:

Post autor: Faustus »

Ciekawe, czy aktualizacja pojawi się po otwarciu tunelu na Ursynowie? Może na to czekali? :D
Pabloo
Posty: 4
Rejestracja: 21 gru 21, 9:29
Rocznik: 2019
Wersja: LIFE
Silnik:

Post autor: Pabloo »

Witam
Dzwoniłem dziś do mediów Renault - bardzo miły człowiek "z branży" mi odpowiadał - primo, nie mogłem wpisać nr Vin na stronie - okazuje się błąd zgłoszony miesiąc temu do administratorów i .... cisza. Z mapami - miały być już, teraz okazuje się, że prawdopodobnie na 99% będą w styczniu. Ale generalnie Renault od zeszłego roku nie wypuściło żadnej (!) aktualizacji map. Ostatnia to z końca 2020r.... Więc czekamy, oczywiście za mapy trzeba było dopłacić, a że z 3 lat aktualizacji są 2 to nikogo nie obchodzi...
Ciekawi mnie skąd na portalu aukcyjnym są mapy 2021 - czy jest jakiś sposób na TomToma i wyciągnięcie map???
Pozdrawiam
Pabloo
WSylwek
Posty: 21
Rejestracja: 12 gru 20, 23:08
Rocznik: 2020
Wersja: LIFE
Silnik:

Post autor: WSylwek »

Raczej nic nie wskurasz, to jest wina Renault że olewają swoich klientów. Każą słono płacić za mapy a aktualizację może dadzą rząd w roku albo i nie. Jednym słowem jedno wielkie g... o.
WSylwek
Posty: 21
Rejestracja: 12 gru 20, 23:08
Rocznik: 2020
Wersja: LIFE
Silnik:

Post autor: WSylwek »

Renult udostępnił aktualizację do nawigacji ale chyba po stronie TOM TOM jest to wielka lipa gdyż po zainstalowaniu aktualizacji nadal ulice oddane do ruchu ponad rok temu nawigacja ich nie widzi 😂🤣. Za co tyle kasy chcą.
Koleś który kupił w internecie uaktualnienie do swojego Rlinka to u niego jest OK.
Wielka lipa te uaktualnienie😛
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post