Klima padła. Czynnik/gaz R1234yf się ulotnił po 3 latach?

Wszystko, co dotyczy układu ogrzewania, chłodzenia, czy klimatyzacji w Renault Kadjar.
Stanisław
Posty: 55
Rejestracja: 25 cze 21, 15:28
Rocznik: 2020
Wersja: LIFE
Silnik:

Post autor: Stanisław »

Faustus pisze: 25 lip 22, 21:34 Ostatecznie powodem wycieku gazu była korozja skraplacza/chłodnicy. Mimo wymiany zaworków gaz dalej ubywał. Operacja przywrócenia auta do używalności zamknęła się w kwocie 2000 zł (diagnostyka, części, robocizna - demontaż i montaż zderzaka, skraplacza, czyszczenie, napełnienie, itp.). Rok gwarancji i darmowy przegląd w okresie zimowym.
A czemu Ci osuszacza nie wymienili ???
Faustus
Posty: 41
Rejestracja: 17 paź 20, 14:03
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 2019
Wersja: INTENS
Silnik:

Post autor: Faustus »

Może wymienili. Nie wiem. Jest taki "wymóg"? Robił to niezależny serwis klimatyzacji, a nie ASO.
Stanisław
Posty: 55
Rejestracja: 25 cze 21, 15:28
Rocznik: 2020
Wersja: LIFE
Silnik:

Post autor: Stanisław »

Przy każdym rozszczelnieniu klimy powinno się go wymienić.
admin
Administrator
Posty: 156
Rejestracja: 10 gru 18, 13:21
Rocznik: 2017
Wersja: S-EDITION
Silnik:

Post autor: admin »

No ciekawe co sie dzieje z moja klima, bo widze, ze chyba jest zero czynnika (zadnego w ogole chlodzenia nie ma). Mam nadzieje, ze to tylko zaworki, o ile juz... a nie caly uklad, tak jak u kolegi @Faustus.
Faustus
Posty: 41
Rejestracja: 17 paź 20, 14:03
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 2019
Wersja: INTENS
Silnik:

Post autor: Faustus »

Samochód był znowu w serwisie z reklamacją. Chłodziła tylko prawa strona, a z lewej wiało letnim powietrzem. Okazało się, że jest nieszczelność w okolicach skraplacza, której poprzednio nie ujawniono, no i gaz się ulatniał. Nieszczelność zlikwidowana w ramach gwarancji na usługę i układ nabity świeżym gazem. Obyło się bez kosztów.
pawelwaw84
Posty: 12
Rejestracja: 19 maja 23, 13:01
Rocznik: 2019
Wersja: INTENS
Silnik: 1.3 TCe 160KM EDC

Post autor: pawelwaw84 »

Ja właśnie byłem na nabiciu klimy pierwszy raz od nowosci czyli 2019r. Brakowało 250g czynnika czyli niemal połowę.
admin
Administrator
Posty: 156
Rejestracja: 10 gru 18, 13:21
Rocznik: 2017
Wersja: S-EDITION
Silnik:

Post autor: admin »

@Faustus, no i czynnik mi uciekl w zasadzie caly po dwoch tygodniach. Serwis RRG Warszawa przy Bialowieskiej rozlozyl rece - brak widocznych sladow wycieku czynnika. Objawy dokladnie takie same jak u Ciebie - chlodzi lekko prawa strona, lewa nie (czyli za malo czynnika, czyli ze sie ulotnil).
admin
Administrator
Posty: 156
Rejestracja: 10 gru 18, 13:21
Rocznik: 2017
Wersja: S-EDITION
Silnik:

Post autor: admin »

A jednak jest, po kolejnym calym dniu w serwisie PDG Renault Dacia na bialowieskiej w Warszawie wykryto nieszczelnosc skraplacza/chlodnicy. Czyli jestem 600zl w plecy za nabicie klimy i klienta w butelke. Swietnie. Skraplacz/chlodnica Nissens bedzie ok, czy szukac czegos lepszego?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post