Twardość lakieru w Renault Kadjar a myjnia automatyczna

Miejsce na wszystkie sprawy ogólne dotyczące naszych Kadjarów i inne poboczne tematy.
NIE MECHANIKA I DIAGNOSTYKA! Działy dotyczące mechaniki i diagnostyki są poniżej.
pwr200
Posty: 14
Rejestracja: 14 lis 21, 9:34
Lokalizacja: Wrocław
Rocznik: 2022
Wersja: LIFE
Silnik:

Post autor: pwr200 »

Czy ktoś m doświadczenie z myciem Kadjarów metalic na stacjach BP?
Miałem możliwość mycia na BP firmowej Toyoty (biały perłowy metalic, auto dwuletnie) i nie zauważyłem żadnych rys.
Tymczasowa w necie jest pełno wpisów typu "mit", że lepiej myć ręcznie, aby uniknąć rys, no ale może to zależy do producenta auta, jak bardzo miękki jest lakier?
Teraz w aucie mam lakier biała perła ale auto od dwóch dni, więc nie musiałem go myć :-)
Tam na BP gdzie jeździłem są już zupełnie nowej generacji szczotki, dotykałem ręką, były ogólnie miękkie.
admin
Administrator
Posty: 156
Rejestracja: 10 gru 18, 13:21
Rocznik: 2017
Wersja: S-EDITION
Silnik:

Post autor: admin »

Moje doświadczenie z myjni automatycznych jest takie, że... rysują. Nie ma rady. Szczotki miękkie, ale piach, który osadza się na szczotce w trakcie mycia już miekki nie jest. O ile, jak myjesz sam, możesz nad tym zapanować, o tyle automatyczna szczota będzie jechała, jak będzie chciała.
Moim zdaniem różnice w lakierach między producentami nie są aż tak znaczące, żeby miały wpływ na oddziaływanie z myjnią automatyczną...

No, ale można popatrzeć z boku i się nie narobić. Coś za coś ;)
pwr200
Posty: 14
Rejestracja: 14 lis 21, 9:34
Lokalizacja: Wrocław
Rocznik: 2022
Wersja: LIFE
Silnik:

Post autor: pwr200 »

No fakt, chociaż pewnie płukanie wstępne trochę niweluje ryzyko.
Do tej służbowej bryki to używałem tej myjni
i generalnie jest to prawda, co mówią. Poprzednie generacje myjni BP trochę rysowały, widziałem to na lakierze srebrnym w innym aucie kilka lat temu.
PS. W profilu nie można wbić rocznika 2022 :-)
PSS. Nie pracuję w BP, to nie reklama. Po prostu do auta służbowego była karta paliwowa BP, to tak gwoli ścisłości.
admin
Administrator
Posty: 156
Rejestracja: 10 gru 18, 13:21
Rocznik: 2017
Wersja: S-EDITION
Silnik:

Post autor: admin »

@pwr200, dla mnie nie ma znaczenia generacja. Jak coś jest automatyczne, to po prostu szoruje bezwiednie co chce i jak chce ;)
PS. Poprawiłem pole rocznika. Można już wpisać 2022 ;) Dzięki!
Stanisław
Posty: 55
Rejestracja: 25 cze 21, 15:28
Rocznik: 2020
Wersja: LIFE
Silnik:

Post autor: Stanisław »

Każda myjnia automatyczna rysuje.
Bezdotykowa również niszczy lakier co może zdziwić ale tylko ze względu na stosowane tam dodatki ścierne.
Nie ma jak mycie ręczne.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post