1.3 TCe spalanie, raporty spalania

Wszystko, co dotyczy tematu silnika w Renault Kadjar. LPG, wymiana oleju, spalanie, wymiana rozrządu, przepływomierz, turbina, pompa paliwa, wtryskiwacze etc.
Stanisław
Posty: 55
Rejestracja: 25 cze 21, 15:28
Rocznik: 2020
Wersja: LIFE
Silnik:

Post autor: Stanisław »

Zresetuj kompa, ustaw tempomat na 140 KM na autostradzie i przejedź min. 50 km z tą prędkością, sprawdź i wtedy pisz o spalaniu.
Masz przecież ten sam model 1.3 TCe w automacie...

IMG_20220402_183148.jpg
Faustus
Posty: 41
Rejestracja: 17 paź 20, 14:03
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 2019
Wersja: INTENS
Silnik:

Post autor: Faustus »

Jedź może do dobrego mechanika, niech Ci sprawdzi czy wszystko pod maską w porządku...

Na przełomie kwietnia i maja byłem w Łodzi: średnie spalanie z 3 osobami i obciążeniem bagażnika ok.15 kg to 6,2 l/100 km.
Na tempomacie 140, z powrotem 120, tyle że bez klimy, bo pogoda była nieszczególna, a po mieście zrobiłem ok. 20 km.

9,9 na autostradzie przy 140? Nie wiem, może autostrada ciągle pod górkę, albo cały czas pod wiatr... albo mechanik znajdzie odpowiedź...
Ewentualnie po prostu "za ciężka noga", czyli wyprzedzanie, częste redukcje, nie trzymanie się "eco" wskazówek...
Ostatnio zmieniony 29 maja 22, 19:56 przez Faustus, łącznie zmieniany 1 raz.
admin
Administrator
Posty: 156
Rejestracja: 10 gru 18, 13:21
Rocznik: 2017
Wersja: S-EDITION
Silnik:

Post autor: admin »

Samochód spala średnio 7,7 litra na 100 km. To wynik z komputera samochodowego.
1.3 TCe spalanie, raporty spalania - Screenshot 2023-10-06 at 13-14-06 Test Renault Kadjar 1.3 TCe 140 KM po roku eksploatacji 20.000 kilometrów za nami. Długodystansowy test. Opinie wady zalety plusy minusy spalanie. Francuskie.pl - Dziennik Motoryzacyjny.jpg
1.3 TCe spalanie, raporty spalania - Screenshot 2023-10-06 at 13-14-06 Test Renault Kadjar 1.3 TCe 140 KM po roku eksploatacji 20.000 kilometrów za nami. Długodystansowy test. Opinie wady zalety plusy minusy spalanie. Francuskie.pl - Dziennik Motoryzacyjny.jpg (2.53 MiB) Przejrzano 910 razy

Źródło: https://francuskie.pl/nowy-renault-kadjar-1-3-tce-140-km-po-roku-eksploatacji-20-000-kilometrow-za-nami-dlugodystansowy-test/

Aczkolwiek testowany był manual...
pwr200
Posty: 14
Rejestracja: 14 lis 21, 9:34
Lokalizacja: Wrocław
Rocznik: 2022
Wersja: LIFE
Silnik:

Post autor: pwr200 »

Ja auto ciagle docieram, ale komputer pokazuje zawsze mniej, niż 6.9 - a mam ciężką nogę. W mieście tez nie jest złe, 6.9-7.1 ale jeszcze nie miałem jakiegoś mega korka. Na autostradzie lub poza miastem jeżdżę tylko na tempomacie aktywnym. Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony tym autem.
Stanisław
Posty: 55
Rejestracja: 25 cze 21, 15:28
Rocznik: 2020
Wersja: LIFE
Silnik:

Post autor: Stanisław »

To auto się dociera jeszcze w tych czasach?
Jak dotrzesz to napisz jaką max prędkość osiągnołeś przy swojej "ciężkiej nodze".
Faustus
Posty: 41
Rejestracja: 17 paź 20, 14:03
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 2019
Wersja: INTENS
Silnik:

Post autor: Faustus »

Owszem, w jeździe miejskiej potrafi spalić nawet ponad 10 l, ale to jazda np. po zakupy ok. 4 km w jedną stronę, zimny silnik, po drodze kilka skrzyżowań z sygnalizacją świetlną (6) i fantazja ułańska przy ruszaniu :D
Nie jest żadną filozofią zmusić samochód do dużego spalania. Mimo nie aż tak oszałamiającego przyspieszenia (coś chyba 9,5 s do "setki" przy 9,3 w wersji 160 KM) wersją z EDC jeździ się bardzo przyjemnie i aż kusi żeby od czasu do czasu "depnąć". A to niestety podnosi spalanie. Wrażenia przy tym są dużo lepsze niż w Scenicu 1.6 dCi, który ma fabrycznie ok. 10,3 s do "100", czyli aż o prawie 1 s więcej... I jest w "manualu". Ostatnio przez ponad tydzień korzystałem z VW T-Roc'a 1.5 150 KM z 7b DSG. Niby 8,4 do "100" ale jakoś d**y nie urwało. I spalanie ciut wyższe mimo możliwości odłączenia 2 cylindrów przy spokojnej jeździe. Zapomniałbym o trybie żeglowania, co od czasu do czasu dało się zauważyć na LCD.
Poza tym (nie wiem jak inni użytkownicy) ja w trasie wykorzystuję tryb ECO, ale tylko przy jednostajnej jeździe czy włączonym tempomacie. Wyprzedzanie (mimo, że kick down powoduje wyłączenie ECO) realizuję już bez tego trybu. I zdaje to egzamin. Nie polecam za to ECO w warunkach miejskich.
Nie jestem pewien czy EDC wykorzystuje tzw. tryb żeglowania. Ale zdjęcie nogi z gazu powoduje, że samochód bardzo powoli zmniejsza prędkość. Być może to tylko "przypadłość" automatu...

Cd.
Niestety Kadjary nie mają aktywowanego trybu żeglowania (mimo że skrzynia EDC na to pozwala). A szkoda... Po zdjęciu nogi "z gazu" obroty spadają razem z utratą prędkości, ale wolniej niż w manualu. Gdzieś słyszałem, że coś na podobieństwo żeglowania występuje w nowych samochodach z manualem.
Ostatnio zmieniony 25 cze 22, 16:26 przez Faustus, łącznie zmieniany 1 raz.
pwr200
Posty: 14
Rejestracja: 14 lis 21, 9:34
Lokalizacja: Wrocław
Rocznik: 2022
Wersja: LIFE
Silnik:

Post autor: pwr200 »

No jest takie coś na stronie 114 instrukcji:

DOCIERANIE
Wersja z silnikiem benzynowym Do osiągnięcia przebiegu 1 000 km nie należy przekraczać prędkości 130 km/h na najwyższym biegu bądź prędkości obrotowej silnika 3 000 do 3 500 obr/min. Samochód osiągnie pełnię swoich możliwości dopiero po przejechaniu około 3000 km.
...
Wersja z silnikiem diesel
Do osiągnięcia przebiegu 1 500 km nie należy przekraczać prędkości 130 km/h na najwyższym biegu bądź prędkości obrotowej silnika 2 500 obr/min. Po osiągnięciu tego przebiegu, samochodem można jeździć z większą prędkością, lecz optymalne wartości parametrów eksploatacyjnych osiągnie
on dopiero po pokonaniu 6 000 km.

Więc pewnie to ma jakiś sens, jeśli to napisali.
Stanisław
Posty: 55
Rejestracja: 25 cze 21, 15:28
Rocznik: 2020
Wersja: LIFE
Silnik:

Post autor: Stanisław »

Pewnie takie samo jak przegląd w ASO....po gwarancji.
pwr200
Posty: 14
Rejestracja: 14 lis 21, 9:34
Lokalizacja: Wrocław
Rocznik: 2022
Wersja: LIFE
Silnik:

Post autor: pwr200 »

Mały update, mam na razie słaby przebieg, 1600 około, ale cały czas mam poniżej 7l (6.6-6,8)
Ale jazda jest zawsze na maksa na tempomacie aktywnym, nawet w mieście choć to wiadomo ciut na siłę.
Stanisław
Posty: 55
Rejestracja: 25 cze 21, 15:28
Rocznik: 2020
Wersja: LIFE
Silnik:

Post autor: Stanisław »

Jazda na maxa...... jakaś definicja tej jazdy?
Czy jak jadę 180 na tempomacie to jest na maxa?
To ile ci pojedzie max km/h skoro tak rumakujesz?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post