Renault Kadjar Problem z mikrofonem. Nie słychać mnie. Uszkodzony mikrofon?

Wszystko, co związane z użytkowaniem systemu R-LINK 2, nagłośnieniem, alternatywnym sprzętem car-audio w Kadjarze oraz ogólnie systemami i elektroniką.
Kryszard03
Posty: 1
Rejestracja: 9 paź 22, 10:01
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2017
Wersja: LIFE
Silnik:

Post autor: Kryszard03 »

Witam.
Od niedawna jestem właścicielem Kadjara 1.6 dci 130 2017r Mam taki problem, że po sparowaniu telefonu poprzez bluetooth telefon jest widoczny ale nie jestem słyszany przez drugą osobę po mimo że ja ją słyszę bardzo dobrze. Kombinowałem z innym telefonem było to samo. Jak wcisnę polecenia głosowe to też nie jestem słyszany. Zadzwoniłem do ASO Renault powiedzieli mi że to wina starego oprogramowania i za 300 zł mogą zrobić uprade. Sprawdziłem by było 2.2.17.803 zaktualizowałem do 2.2.19.300 i jest to samo. Czyżbym miał uszkodzony mikrofon ? Jeśli tak tak jak się do nie dobrać ?
admin
Administrator
Posty: 156
Rejestracja: 10 gru 18, 13:21
Rocznik: 2017
Wersja: S-EDITION
Silnik:

Post autor: admin »

Mikrofon jest nad lusterkiem wstecznym, w podsufitce, tam gdzie oswietlenie wnetrza (sa widoczne takie dwie kratki na froncie).
WSylwek
Posty: 21
Rejestracja: 12 gru 20, 23:08
Rocznik: 2020
Wersja: LIFE
Silnik:

Post autor: WSylwek »

A u mnie jest tak że mam dwa mikrofony ale ten od pasażera jest, tylko nie ma podłączenia do instalacji😔
WSylwek
Posty: 21
Rejestracja: 12 gru 20, 23:08
Rocznik: 2020
Wersja: LIFE
Silnik:

Post autor: WSylwek »

Witam ponownie i może ktoś to zrobił i podpowie.
Otóż mam kadjar z 2020 roku i w podsufitowe występują dwa mikrofony, ten nad głową kierowcy posiada wiązkę podlaczeniową a drugi nad pasażerem nie posiada wiązki podłączeniowej chociaż jest mikrofon. I mam pytanie czy ten drugi mikrofon można podłączyć równolegle do wiązki istniejącej mikrofonu do którego jest podpięta i drugie pytanie czy radio posiada wejście do podłączenia drugiego mikrofonu mikrofon bo nigdzie nie mogę znaleźć opisu gniazd instalacyjnych r-linka w internecie.
Jeżeli już ktoś przerabiał ten temat to może pomoże.
Bolo
Posty: 75
Rejestracja: 12 gru 21, 15:42
Rocznik: 2016
Wersja: LIFE
Silnik:

Post autor: Bolo »

Standardowo tam jest jeden mikrofon, drugie miejsce jest dla wersji angielskiej - zawsze w kierunku kierowcy. Nie wiem po co drugi montować skoro jeden daje radę.
WSylwek
Posty: 21
Rejestracja: 12 gru 20, 23:08
Rocznik: 2020
Wersja: LIFE
Silnik:

Post autor: WSylwek »

Może jest tak jak piszesz ale u mnie ten jeden nie daje rady dlatego rozważam montaż drugiego jeżeli będzie to tylko możliwe.
Bolo
Posty: 75
Rejestracja: 12 gru 21, 15:42
Rocznik: 2016
Wersja: LIFE
Silnik:

Post autor: Bolo »

Jak masz dwa to zamień, może mikrofon jest walnięty. U mnie działa bezproblemowo.
WSylwek
Posty: 21
Rejestracja: 12 gru 20, 23:08
Rocznik: 2020
Wersja: LIFE
Silnik:

Post autor: WSylwek »

Tak też zrobię, podmienie na ten drugi
artur-wiater@wp.pl
Posty: 3
Rejestracja: 7 gru 22, 15:48
Rocznik: 2021
Wersja: LIFE
Silnik:

Post autor: artur-wiater@wp.pl »

I jak pomogła zamiana? U mnie ten sam problem słabo słychać, a jak już coś mówi pasażer to dramat. Myślę o równoległym podpięciu drugiego mikrofonu bo zamiana miejscami pomogła jak umarłemu kadzidło...
W Meganie IV mikrofon zbierał znacznie lepiej.
Bolo
Posty: 75
Rejestracja: 12 gru 21, 15:42
Rocznik: 2016
Wersja: LIFE
Silnik:

Post autor: Bolo »

Musze sprawdzić czy w ustawieniach nie ma czułości mikrofonu, coś mi po głowie chodzi.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post