Kadjar dCi 115 EDC - czy silnik jest wystarczający

Miejsce na wszystkie sprawy ogólne dotyczące naszych Kadjarów i inne poboczne tematy.
NIE MECHANIKA I DIAGNOSTYKA! Działy dotyczące mechaniki i diagnostyki są poniżej.
zmuda
Posty: 1
Rejestracja: 1 lis 19, 14:40
Rocznik: 0
Wersja: *WYBIERZ WERSJĘ*
Silnik:

Post autor: zmuda »

Witam kolegów i koleżanki, czy jeździ ktoś z Was kadjarem w dieslu 115 KM? Planuję zakup a nie jestem pewien czy silnik o takiej mocy jest wystarczający jak na samochód takich gabarytów. Jeżdżę spokojnie, głównie w trasie. Pozdrawiam Paweł
tremens44
Posty: 16
Rejestracja: 25 gru 19, 18:49
Rocznik: 0
Wersja: *WYBIERZ WERSJĘ*
Silnik:

Post autor: tremens44 »

Witam. Ja jeżdżę Renault Kadjar 1,3 Tce o mocy 140 KM . Powiem krótko . Odchodzimy od diesla i dzisiaj silniki benzynowe nie odbiegają jakością i trwałością od diesli . Silnik ten to tak naprawdę cammon rail w wersji benzynowej . Ja jeździłem 18 lat dieslami ale po ostatniej awaryjności tych silników powiedziałem sobie że już niegdy diesel . Kupiłem nowego Kadjara z silnikiem benzynowym 1333 cm i powiem krótko strzał w dziesiątkę . Ekonomiczny i bardzo dynamiczny pojazd . Spalanie średnie 6,4 litra na 100 kilometrów . W trasie do prędkości 120 - 130 km/g potrafi latem zejść nawet poniżej 6l/100 kilometrów . Mam ponad trzydziestoletnie doświadczenie za kierownicą i z wykształcenia jestem mechanikiem samochodowym także wiem co piszę . Mój znajomy kupił rok temu Dacię Duster właśnie z silnikiem 1,5 diesel 115KM i niestety miał przygodę . Silnik mu padł po 25 tyś kilometrów ponieważ zaczął lać wtrysk paliwa co skończyło się uszkodzeniem tłoka na jednym cylindrze . W ramach gwarancji awarię usunięto za darmo ale niesmak pozostał . Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post