Renault Kadjar R-Link 2 - Czy możliwe jest doposażenie w nagłośnienie BOSE?

Wszystko, co związane z użytkowaniem systemu R-LINK 2, nagłośnieniem, alternatywnym sprzętem car-audio w Kadjarze oraz ogólnie systemami i elektroniką.
walduś
Posty: 5
Rejestracja: 16 lis 19, 20:31
Rocznik: 0
Wersja: *WYBIERZ WERSJĘ*
Silnik:

Post autor: walduś »

witam mam kadjara i wydaje mi się że nagłośnienie fabryczne w aucie jest co najmniej słabe (płytkie brzmienie). mam jeszcze koleosa z 2008r z nagłośnieniem bose i to jest przepaść jak dla mnie. czy można jakoś rozbudować lub przebudować żeby brzmiało lepiej i nie uszkodzić radia?.
admin
Administrator
Posty: 156
Rejestracja: 10 gru 18, 13:21
Rocznik: 2017
Wersja: S-EDITION
Silnik:

Post autor: admin »

To juz jak w kazdym samochodzie ;)
Mozesz robic, co dusza zapragnie, lacznie z wymiana radia.
pwr200
Posty: 14
Rejestracja: 14 lis 21, 9:34
Lokalizacja: Wrocław
Rocznik: 2022
Wersja: LIFE
Silnik:

Post autor: pwr200 »

Cześć,
temart jest dość stary, ale podbijam, aby nie tworzyć nowego.
Zastanawiam się nad nowym Kadjarem w wersji Intens (czyli byłaby to ta generacja po liftingu), ale tam nie ma opcjI Bose, Bose jest tylko w Black Edition.
Czy zwykły Kadjar bez Bose faktycznie tak słabo brzmi?
Jak brzmi Bose to wiem, bo używam teraz drugie auto służbowe z Bose (kiedyś Koleos, teraz Toyota) i dźwięk faktycznie jest ładny, ale jak wiadomo bez możliwości porównania to może być czysto subiektywne wrażenie...
Muzykę lubę i chciałbym, aby z radia lub częściej via Apple Carplay leciało mi na sensownym poziomie.
admin
Administrator
Posty: 156
Rejestracja: 10 gru 18, 13:21
Rocznik: 2017
Wersja: S-EDITION
Silnik:

Post autor: admin »

Brzmi znośnie. Nie ma rewelacji, ale nie ma też tragedii. Z przodu jest to system jednak - są głośniki wysokotonowe, a na dole średnio-nisko tonowe.
Natomiast oczywiście, że BOSE brzmi lepiej. Zawsze możesz podążyć standardową drogą - kupić podstawową wersję i wymienić głośniki na inne, też wtedy będzie lepiej.
Faustus
Posty: 41
Rejestracja: 17 paź 20, 14:03
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 2019
Wersja: INTENS
Silnik:

Post autor: Faustus »

Podobno wymiana na Focale dużo daje. To i tak lepiej niż standard w Megane - tam nie ma osobnych tweeterów tylko integra tweetera na głośniku średnio-niskotonowym. Dodatkowo coś zrobili z pudłem rezonansowym w drzwiach i bas jest okropny: dudniący i trzeba go redukować prawie do 0, żeby dało się tego słuchać.
Sam jestem ciekaw na ile poprawiłby się odsłuch po wymianie standardu na Focale. Koszt zestawu RSE-165 na przód (4 głośniki, zwrotnice, dystanse, wkręty, śruby i ściągacze do tapicerki) to ok. 460 zł bez robocizny.
Na standardzie nie jest źle, ale mogłoby być lepiej. W porównaniu do Megane IV ph II, przynajmniej słychać wysokie tony i bas jest do przyjęcia.
Renault miało w sprzedaży zestawy Focala w różnych konfiguracjach (nawet z subwooferem, 7.1 czy coś takiego). Czy mają dalej nie wiem. Ale cena na pewno dużo wyższa, jak nie zaporowa.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post