Przerobienie lusterek na automatycznie składane w Renault Kadjar - jak, czy w ogóle możliwe?

Układ elektryczny, oświetlenie, wnętrze i karoseria Renault Kadjar
Mirosław
Posty: 1
Rejestracja: 7 lip 20, 17:51
Rocznik: 2019
Wersja: EASY LIFE
Silnik:

Post autor: Mirosław »

Witam, czy ktoś się orientuje czy da się zamontować silniczki do składania lusterek? Jest to wersja podstawowa, na drzwiach jest przycisk do zamykania lusterek, czy można kupić i samodzielnie założyć takie silniczki?
admin
Administrator
Posty: 156
Rejestracja: 10 gru 18, 13:21
Rocznik: 2017
Wersja: S-EDITION
Silnik:

Post autor: admin »

Byc moze bede mogl odpowiedziec wkrotce na to pytanie, bo mam problem ze skladanymi (fabrycznymi) lusterkami. Kiedy troche popada i do srodka dostaje sie woda lusterka albo sie nie skladaja, albo pozostaja zlozone i nie chca sa otworzyc (moze 2 cm sie rusza i juz).
estf
Posty: 1
Rejestracja: 4 gru 20, 21:37
Rocznik: 2017
Wersja: INTENS
Silnik:

Post autor: estf »

Hej, czy udało się rozwiązać problem ze składaniem lusterek ? Mam ten sam problem, gdy tylko pojawi się wilgoć lusterka nie chcą się otworzyć lub robią to do połowy.
admin
Administrator
Posty: 156
Rejestracja: 10 gru 18, 13:21
Rocznik: 2017
Wersja: S-EDITION
Silnik:

Post autor: admin »

To wada fabryczna. Wkrotce oddam auto do autoryzowanego serwisu, zobacze co mi powiedza i co zaproponuja.
Faustus
Posty: 41
Rejestracja: 17 paź 20, 14:03
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 2019
Wersja: INTENS
Silnik:

Post autor: Faustus »

3 tygodnie temu na gwarancji wymieniono mi lewe lusterko, które 2 razy (w różnych odstępach czasu) poddało się - ani rozłożyć ani złożyć. Teraz to nowe działa szybciej. Zastanawiam się czy jest możliwość przesmarowania newralgicznych elementów w prawym aby wyeliminować możliwość awarii i polepszyć jego pracę.
lagunanoir
Posty: 2
Rejestracja: 9 paź 19, 11:03
Rocznik: 2018
Wersja: BLACK EDITION
Silnik:

Post autor: lagunanoir »

Problem jest chyba rzeczywiście fabryczny. Próbowałem wymienić na gwarancji ale w serwisie udało im się poprawić.
Teraz po dwóch latach od naprawy serwisowej problem się uaktywnił. Psikam więc, po jeździe w ulewach, WD 40 wykorzystując szczelinę pod lusterkiem. Pomaga - lusterko daje się złożyć i otworzyć.
Dotarcie do silniczka i mechanizmu składania jest ciężkie i wymaga usunięcia zwierciadła lusterka i demontażu obudowy.
Widziałem na YT jak użytkownik Paska naprawia mechanizm składania lusterka. Tam fajnie wyjmuje się się lustro przesuwając dźwignię pod zwierciadłem. Później to droga przez mękę :-(, ale daje się rozebrać obudowę, mechanizm składania, wyjąc silnik i dostać się do dolnego ślizgu, który należy wyczyścić i przesmarować. Dla mnie to ciężka robota bo brak doświadczenia i garażu.
Ale jak ktoś będzie się chciał podjąć przyjąć naprawę to zgłaszam się na chętnego.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post