Branie oleju w 1.2Tce 130 z 2016 roku czy jeszcze występuje

Wszystko, co dotyczy tematu silnika w Renault Kadjar. LPG, wymiana oleju, spalanie, wymiana rozrządu, przepływomierz, turbina, pompa paliwa, wtryskiwacze etc.
jestemtu
Posty: 6
Rejestracja: 14 kwie 21, 9:19
Rocznik: 2015
Wersja: EASY LIFE
Silnik:

Post autor: jestemtu »

Sorki ale ponieważ jestem właścicielem od 2 miesięcy auta z 1.2Tce 130 z 2016r i dzisiaj przeczytałem o poważnej wadzie która żle się kończy dla silnika tzn remontem a raczej wymianą. Czy możecie potwierdzić czy rzeczywiście te silniki pobierają dużo oleju co kończy się uszkodzeniami. Wiem po papierach że auto wyło w Lutym na wymianie oleju itd. i zaciekawiło mnie to dlaczego w ASO nalali 0.5litra oleju ponad max na bagnecie. Tyle wyciągnąłem z niego. Czy to był błąd pracownika czy celowa praktyka, bardzo mnie to intryguję . Za mało od tego czasu przejechałem żeby to ocenić ale będę się bacznie przyglądał poziomowi i dam znać. A o tym piszą tutaj

Branie oleju w 1.2Tce 130 z 2016 roku czy jeszcze występuje - Screenshot 2023-10-06 at 13-18-11 PILNE Ponad 400.000 samochodów marek Renault Nissan Mercedes i Dacia może mieć poważny problem z silnikiem 1.2 TCe! Francuskie.pl - Dziennik Motoryzacyjny.jpg
Branie oleju w 1.2Tce 130 z 2016 roku czy jeszcze występuje - Screenshot 2023-10-06 at 13-18-11 PILNE Ponad 400.000 samochodów marek Renault Nissan Mercedes i Dacia może mieć poważny problem z silnikiem 1.2 TCe! Francuskie.pl - Dziennik Motoryzacyjny.jpg (1.26 MiB) Przejrzano 1110 razy

Źródło: https://francuskie.pl/pilne-ponad-400-000-samochodow-marek-renault-nissan-mercedes-i-dacia-moze-miec-powazny-problem-z-silnikiem-1-2-tce/

Pozdrawiam
Faustus
Posty: 41
Rejestracja: 17 paź 20, 14:03
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 2019
Wersja: INTENS
Silnik:

Post autor: Faustus »

Podobno od któregoś roku poprawili ten silnik, żeby nie brał oleju. Poczytaj fora dotyczące Megane czy Scenica. Ale masz rację, te silniki miały coś skopane i żłopały olej. Dziwi mnie niefrasobliwość ASO, które dopuściło do zalania olejem powyżej normy. To się może zemścić na uszczelnieniach silnika. Poza tym ten silnik miał też przypadłość rozcieńczania oleju benzyną - wadliwe pierścienie? 1.33 podobno też "lubi" dodać benzyny do oleju - na szczęście tego u siebie nie stwierdziłem. Olej nie śmierdzi benzyną :D I go nie przybywa...
jestemtu
Posty: 6
Rejestracja: 14 kwie 21, 9:19
Rocznik: 2015
Wersja: EASY LIFE
Silnik:

Post autor: jestemtu »

To jakaś nowość z benzyną w oleju, wydawało się że tylko z DPFami był taki problem.
Pozdrawiam
rafaltce
Posty: 31
Rejestracja: 1 mar 19, 18:20
Rocznik: 0
Wersja: *WYBIERZ WERSJĘ*
Silnik:

Post autor: rafaltce »

U mnie ASO też wlało około 7mm oleju ponad max. :oops:
jestemtu
Posty: 6
Rejestracja: 14 kwie 21, 9:19
Rocznik: 2015
Wersja: EASY LIFE
Silnik:

Post autor: jestemtu »

Odświeżę temat, minęło 8 miesięcy i ponad 10kkm zrobione i mimo że mój silnik był w tej grupie kiepskich to oleju nie bierze wcale , nic nie dolałem oraz płyn chłodniczy też na poziomie . Wymieniam oleje zawsze co roku albo 10kkm i zawsze syntetyki.
Ale troszkę mnie niepokoi że teraz przy temp ok 0 stopni długo leci para wodna z wydechu , płynu nie ubywa więc to musi być wilgoć z rur.
Wiem że wszystkim leci para ale po przejechaniu 20km już powinien być wygrzany wydech. Mozecie się podzielić jak to jest u Was z tym tematem.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post