Wskaźnik poziomu paliwa

Ogólne miejsce na dyskusje warsztatowe związane z użytowaniem Kadjara. Wszystko, co dotyczy mechaniki, usterek, problemów, wymian, napraw.
faziuaz
Posty: 3
Rejestracja: 3 lip 23, 13:35
Rocznik: 2015
Wersja: BLACK EDITION

Wskaźnik poziomu paliwa

Post autor: faziuaz »

Witam, mam taki problem że po zatankowaniu paliwa "pod korek" wyświetlacz pokazuje normalnie pełny zbiornik, ale podczas jazdy bardzo długo nie pokazuje na wyświetlaczu żadnego zużycia paliwa i żadna "kreseczka" z wyświetlacza nie znika. Dopiero po przejechaniu powiedzmy ok 150 - 200 km zaczyna się zabawa, raz pokazuje 3/4 zbiornika po zgaszeniu, a po ponownym uruchomieniu po jakimś czasie pokazuje np. 1/2 zbiornika po czym za jakiś czas znowu po pewnym czasie postoju i kolejnym odpaleniu wraca niby do normy. Natomiast gdy zużycie paliwa jest już dość spore ( powiedzmy na poziomie już tylko trzech "kresek" na wyświetlaczu) to potrafi tak stać w miejscu w nieskończoność, aż pewnego dnia po odpaleniu pokazuje od razu rezerwę ( pomarańczowa kontrolka + sygnał dźwiękowy) Sytuacja dotyczy Kadjara 1.6 dci 2015 rok. Czy ktoś miał podobny przypadek? Jak temu zaradzić? Dzięki za jakiekolwiek sugestie.
admin
Administrator
Posty: 109
Rejestracja: 10 gru 18, 13:21
Rocznik: 2017
Wersja: S-EDITION

Post autor: admin »

Moze plywak sie zawiesil w jakis sposob. Brzmi jak podobny problem z innych aut 🙂
faziuaz
Posty: 3
Rejestracja: 3 lip 23, 13:35
Rocznik: 2015
Wersja: BLACK EDITION

Post autor: faziuaz »

Dzięki za odpowiedź, też mam takie podejrzenia że coś nie tak jest z pływakiem. Potęguje to fakt że po podniesieniu tylnej kanapy widzę ślady ingerencji na na zespole pompy paliwa, ktoś tam po prostu już grzebał. Zastanawiam się również, czy na pewno mam zamontowaną właściwą do tego modelu pompę paliwa z czujnikiem poziomu (1.5 dci i 1.6 dci różnią się czy nie? ) Według mnie są różne co wnioskuję ze zdjęć nowych pomp paliwa jak i kształtu zbiornika który też różni się kształtem w różnych opcjach silnikowych.
ODPOWIEDZ